Tööportaali tööturu ülevaatest selgub, et juuni kandideerimisaktiivsus oli neljandiku võrra kõrgem, kui eelmine aasta samal ajal.

Kandideerimisaktiivsus kasvas seitse protsenti võrreldes maiga ning eelmise aasta juuniga võrreldes jõudis cv.ee lehele neljandiku võrra enam kasutajaid. 

Kandideerijate vanusgruppide põhjal on näha, et võrreldes 2019. aasta juuniga on enim kasvanud 18-24-aastaste kandideerijate arv, koguni 135 protsenti ja 65+ aastaste kandideerijate arv 129 protsendiga. Neljandiku võrra vähenenud on aastaga võrreldes 55-65-aastased kandideerijad. Meeskandideerijate aktiivsus juunis on aastaga kasvanud 31 protsenti, naiskandideerijate aktiivsus 14 protsenti. 

“Kõrgemas vanuses kandideerijate arv on pärast koroonakriisi tugevas kasvutrendis, kuid 65+ aastat kandideerijate arvu kasvu oleme märganud juba ka terve aasta vältel. Üldiselt otsivad kõrgemas eas kandidaadid ametipositsioone, mis on osalise tööajaga ja pigem lihtsamad töörolli mõttes. Ennekõike soovitakse pensionile väikest lisa teenida ja hoida end aktiivselt tegevuses”, kommenteeris hüppelist 65+ aastaste kandideerijate kasvu CV-Online turundus- ja teenindusjuht Maris Viires. 

Juunis olid kõrgeima arvuga kandideerijatega ametikohad, kuhu kandideeris korraga keskmiselt 200 inimest ühele ametikohale. Populaarsuse poolest esimese kolme hulgas olid büroojuhi, klienditeeninduse tugi ja turundusassistendi töökuulutused. 

“Tegemist on suurest rollidega, mis läksid koroonakriisi ajal kaotamisele ja paljud inimesed jäid tööturul ootele. Nüüd, kus olukord tasapisi normaliseerub ja kaotatud ametikohad taasvärbamisele tulevad, on koheselt näha suurt kandidaatide huvi”, kommenteeris ametikohtade atraktiivsust CV-Online värbamise projektijuht Katre Laan. 

Ametikohtade esikümme kandideerijate arvu järgi oli juunis büroojuht/assistent, klienditeeninduse toe spetsialist, turundusspetsialist, laotöötaja, müügiassistent, raamatupidaja, klienditeenindaja, projektijuht ja müügijuht.

Võrreldes mai kuuga on juunis drastiliselt langenud tööpakkumised ajutise töö kategoorias, seda koguni -146 protsenti, samuti vabatahtlike kategoorias -250 protsendiga ja praktikapakkumised -125 protsendiga.  Samuti kukub jätkuvalt ehitusvaldkond, mis kukkus juunis -43 protsenti võrreldes maiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi