Original Sokos Hotel Viru opereeriv AS Sokotel alustab kollektiivset koondamist, mis puudutab alates 1. juulist umbes kolmandikku senistest hotellitöötajatest.

Original Sokos Hotel Viru tegevdirektor Klaus Ek tõi koondamiste põhjusena välja tänase erandliku majandusolukorra. “Koroonaepideemia tõttu on hotelli müük alates märtsi keskpaigast olnud tavapärasest 99 protsenti väiksem,” märkis ta.

Ek lisas, et Eesti riik on tegutsenud kiiresti ja võimaldanud Viru hotellile toetust palkade maksmiseks aprillis ja mais, mis on olnud oluliseks abiks ettevõtte finantsolukorra leevendamisel, kuid kahjuks pole aga riigi rahalist tuge hotellidele üüride ja muude püsikulude katmiseks.

“Praeguste prognooside kohaselt ei taastu reisimine lühikeses ja keskpikas perspektiivis endistes mahtudes. Kuid pikemas perspektiivis oleme aktiivselt läbi rääkimas meie hotelliketi laienemise osas Eestis,” selgitas Ek.

Kuigi reisimine Soomest muutub tõenäoliselt vabaks juuni keskpaigast, prognoosib Viru hotell tänavuse aasta lõpuks 40–60-protsendilist müügikäibe vähenemist. Ühtlasi tähendab see hotellile tänavu mitme miljoni euroga kahjumisse jäämist.

Kollektiivse koondamise läbirääkimised Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametühinguga kestavad kaks nädalat. Seejärel teavitab AS Sokotel personalikärbetest töötukassat. Seejärel 30 kalendripäeva möödudes ehk juuni lõpus saavad koondatavad töötajad kätte koondamisteated.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi