Tallinna halduskohus jättis reedel rahuldamata kaebuse kohtukaasuses, kus suhtekorraldusbüroo Alfa-Omega Communications OÜ omanik Viive Aasma süüdistas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust (EAS) kallutatud hindamises turismiarenduskeskuse suhtekorraldusteenuse riigihankes.

Süüdistus ei leidnud kohtu hinnangul kinnitust, teatas EAS.

“Järjekordselt on nii riigihangete vaidlustuskomisjon kui ka halduskohus kinnitanud, et EAS on suhtekorraldusteenust hankinud õiguspäraselt, samas ei ole kaebaja kordagi esitanud mingeid tõendeid, mis viitaks õigusrikkumisele. Seega on süüdistused alusetud,” ütles EAS-i hankeüksuse juht Birgit Vilippus. 

Alfa-Omega Communications OÜ vaidles halduskohtus kahes küsimuses – üheks küsimuseks oli loovtöö hindamine ja teiseks hanke võitja õigusjärgluse võimalikkus ehk hanke võitjaks kuulutatud Idea PR-i ühinemine Idea AD-ga hankemenetluse käigus.

Alfa-Omega pöördus halduskohtusse pärast seda, kui riigihangete vaidlustuskomisjon (VAKO) tunnistas ettevõtete ühinemise hankemenetluse käigus seaduspäraseks ning tunnistas hindamiskomisjoni poolt hindamise käigus pakkujatele jagatud punktid pädevaks ja põhjendatuks.

Samale seisukohale jõudis ka halduskohus. Kohus nõustub VAKO-ga selles, et kaebaja ei ole toonud välja asjaolusid, mis viitaksid tema pakkumuse hindamise protseduuri õigusvastasusele.

Eelmise aasta augustis sai EAS ringkonnakohtus Alfa-Omega Communications OÜ vastu võidu kohtukaasuses, milles viimane süüdistas EAS-i kallutatud hindamises suhtekorraldusteenuse hankimisel, kuid mis ei leidnud samuti kinnitust. Alfa-Omega Communicationsi kassatsioonikaebust riigikohus menetlusse ei võtnud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi