Uue aasta alguses muutusid veebipõhiste kaardimaksete tugeva autentimise nõuded senisest rangemaks ning kõik Euroopas tegutsevad kaarte välja andvad ja kaardimakseid aktsepteerivate kaupmeeste pangad peavad toetama turvaliselt autenditud makseid.

Reedega lõppes Euroopa makseteenuste direktiivi alusel makseteenuste osutajatele antud üleminekuperiood teenuste tugeva autentimise nõudega vastavusse viimiseks, mis tähendab, et Eestis juba aastaid tavapärane kaardimakse kinnitamine kaardiomaniku netipangas peab saama standardiks üle Euroopa, teatas pangaliit.

2021. aasta alguses võib seega juhtuda, et veebipoes, kus varem sai makse teostada vaid kaardi numbrit sisestades, tuleb läbida täiendav autentimine oma netipangas. Turvalise autentimise komponendid lisanduvad ka korduvmaksetega teenuste juurde ning teenusepakkujate mobiilirakendustesse.

“Väiksemate ja korduvate maksete teostamisel ei pruugi pank iga üksiku makse puhul tugevat autentimist nõuda ning pangad võivad rakendada mugava ja kiire makseprotsessi tagamiseks risikipõhist lähenemist,” märkis pangaliidu kaartide töögrupi juht Meelis Nurk.

Kuna viimaste andmete kohaselt tegutseb Euroopas veel küll järjest vähenev hulk veebipoode, kes ei ole jõudnud turvalise autentimise lahendust nõutavalt rakendada, siis alates 2021. aasta algusest võib esineda olukordi, kus pangal on kohustus nimetatud kaupmehe juures algatatud tehingute katkestamiseks. Sellisel juhul soovitab pangaliit kasutada alternatiivseid elektroonilisi makseviise, mille kaudu antud veebipood makseid vastu võtab. 

Euroopa makseteenuste direktiivi nõuded kehtivad Euroopa majanduspiirkonna teenusepakkujatele ning majanduspiirkonna siseste tehingute puhul. Kuigi väljaspool Euroopat tegutsevatele veebipoodidele nõuded ei laiene, on paljud veebipoed vabatahtlikult turvalisemale maksekeskkonnale üle läinud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi