Kaupmeeste liit annab kaubandus- ning teenindusettevõtetele teada, et juunikuus saab taotleda riigipoolset toetust rendimaksetele.

Kaupmeeste Liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul on toetust ja selle detailide avalikustamist pikalt oodatud, mistõttu on oluline kiiresti kaupmehi täpsetest tingimustest teavitada. “Toetust saab taotleda läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), seega palume kõigil kaupmeestel pöörduda oma küsimustega järgmise paari nädala jooksul EAS-i poole. Nende kodulehele riputatakse üles ka taotlusvorm ning nõutavate dokumentide nimekiri. Toetuse taotlusi saab esitada juuni lõpuni, aga soovitame taotlused esitada pigem juba juuni alguses,” juhendab Peil.

Kaubandusettevõtete kaks suurimat kuluallikat on töötajate palgad ja pindade rent. Seetõttu tegi Kaupmeeste liit valitsusele ettepaneku toetada kaubandussektorit kriisiajal nii töötajatele suunatud abimeetmetega kui kuue kuu rendimaksete toega. Valitsus leidis praegu võimaluse toetada kauplusi ühe kuu rendimaksetega, kuni veerandi üürisumma ulatuses. “Kaupmeeste Liidu poolt täname rahandusministrit ja tema meeskonda hea ja konstruktiivse koostöö eest abimeetme taotlemisel. Loodame koostöö ja hea tahte jätkumisele, sest sektor on suur ja olukord on väga keeruline,” märkis Peil.

Toetust makstakse juunikuu eest avamistoetusena kõigile selleks ajaks vahepeal suletud olnud kaubanduskeskustes uksed avanud kaubandus- ja teenindusasutustele. Rendisoodustust saavad need kaupmehed, kelle rendileandja teeb samuti soodustuse. Kui rendileandja annab 10 protsenti soodustust, paneb ka riik omalt poolt 10 protsenti. Kui rendileandja annab 25 protsenti soodustust, lisab ka riik 25 protsenti.

Toetust saab taotleda ettevõte kõigi oma käitiste eest koos, aga esitades rendiarved ja muu nõutava dokumentatsiooni ühekorraga. Nõutavad dokumendid on üürileping, veebruarikuine rendiarve, juunikuine rendiarve koos näidatud üürileandja tehtud soodustusega, maksuametist ettevõtte käibedeklaratsioonid märtsi-aprilli 2020 kohta ning võrdleva perioodina märtsi-aprilli 2019 kohta. Viimaste alusel vaadatakse, kas ettevõtte käive on vähemalt 30 protsenti langenud.

Toetust ei saa käitised, mis ei asu kaubanduskeskustes ja mida valitsuse käsk kaubanduskeskused sulgeda seega ei puudutanud. Samuti ei saa toetust taotleda kaubanduskeskustes opereerivad toidupoed, apteegid, pangakontorid ja telekommunikatsioonifirmade kontorid, vaatamata käibe languse ulatusele.

Kui toetustaotlusi tuleb suuremas summas, kui riigi ette nähtud nelja miljonili euro suurune eelarve, vähendatakse kõigi toetuse saajate määra proportsionaalselt.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi