35 protsenti töötajatest leiavad, et neil ei ole kodust töö tegemiseks sobivaid tingimusi, selgus rohkem kui 4100 töövõtjat kaasanud uuringust.

Värskest uuringust selgus, et kuigi 64,8 protsenti töötajatest on kaugtöö tegemiseks kodus olemas nii eraldatud koht kui ka sobiv töölaud ja -tool, vajaks siiski rohkem kui iga kolmas töötaja ehk 35,2 protsenti kodust töötamiseks paremaid tingimusi.

Enim tunnevad töötajad puudust ergonoomilistest töötingimustest – nimelt pisut rohkem kui iga neljas töötaja ehk 26,4 protsenti tõi välja, et tal ei ole kodus töötamise jaoks sobivat töölauda või -tooli. Lisaks selgus uuringust, et igal viiendal töötajal ehk 20,6 protsendil puudub kodus eraldatud koht, mis lubaks tööülesannetele keskenduda.

„Osaline kaugtöö on muutumas paljudes organisatsioonides üha populaarsemaks töö tegemise viisiks ja hiljutised uuringud näitavad, et enamik töövõtjatest ehk 60 protsenti on huvitatud kaugtöö võimaluse jätkumisest ka pärast tervisekriisi,“ kommenteeris tööturu trende CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt ja lisas, et taoline muutuv töökorraldus suurendab organisatsioonides vajadust aidata töötajatel luua kaugtööks vajalikud tingimused.

„Kõige paremad tingimused kodust töötamiseks on IT-spetsialistidel,“ kirjeldas uuringu tulemusi Auväärt. „Nimelt tervelt 77,8 protsenti IT valdkonna töötajatest leidsid, et neil on kodus kaugtöö tegemiseks kõik vajalik olemas. Kõige rahulolematumad olid koduste töötingimuste üle riigisektori töötajad, kellest vaid pisut rohkem kui pooled ehk 52,4 protsenti leidsid, et saaksid teha edukalt oma tööd ka kodus olles.“

Asukohtade lõikes on parimad kaugtöö tingimused pealinlastel ja tartlastel, teistest pisut rohkem tunnevad sobivatest kodustest töötingimustest puudust pärnakad. Vanuse lõikes on kõik vajalik kodust töö tegemiseks olemas enamikel kuni 26-aastastel noortel. Seega kõige mugavamalt tunnevad ennast täna kodust töötamisel kuni 26-aastased noored, kes töötavad pealinnas või Tartus ja tegutsevad IT-sektoris. 

CVKeskus.ee on Eesti populaarseim tööportaal, kus avaldatakse suurim arv tööpakkumisi Eestis. Kaugtöö tingimuste uuringus osales 4148 töötajat üle Eesti, kelle töö iseloom võimaldas teha kaugtööd.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi