Statistikaameti andmetel peatus aprillis Eesti majutusettevõtetes 13 000 külastajat, kes veetsid seal 43 000 ööd, mullusega võrreldes oli külastajaid 95 protsenti vähem.

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul oli aprillis eriolukorra tõttu turiste majutusettevõtetes kasinalt ja hinnad odavnesid. “Kuna aprillis soovitati inimestel jätkuvalt kodus püsida ja piirid olid suletud, siis kajastus see ka majutuse statistikas,” ütles Laurmaa pressiteates.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 1300 välisturisti ehk 1 protsent eelmise aasta aprilli välisturistide koguarvust. Eestis ööbisid 176 Läti, 169 Venemaa, 147 Ukraina ja 64 Soome elanikku.

Pooled välisturistidest olid tööreisil, osad puhusereisil ja kümnendikul oli reisi eesmärgiks muu põhjus. Eestis veetsid nad aprillis kokku 9000 ööd, mida on võrreldes aasta varasemaga 97 protsenti vähem. Suurem osa külastajaid eelistas ööbida Harju maakonnas, millele järgnesid Tartu, Ida-Viru ja Pärnu maakond.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 12 000 ja nad veetsid seal 34 000 ööd. Siseturiste oli eelmise aasta aprilliga võrreldes 89 protsenti vähem ja nende ööbimisi 81 protsenti vähem. Ligi pool neist märkis oma reisi eesmärgiks puhkusereisi ja 44 protsenti tööreisi. Kolmandik siseturistidest eelistas peatuda Harjumaal, järgnesid Tartu- ja Pärnumaa.

Külastajatel oli aprillis võimalik kasutada 835 majutusettevõtet, kus ööpäev maksis keskmiselt 19 eurot. Eelmise aasta aprilliga võrreldes oli hind oluliselt odavam. Tartu maakonnas maksis majutuse ööpäev keskmiselt 28 eurot, Harju maakonnas 20, Ida-Viru maakonnas 17 ja Pärnu maakonnas 16 eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi