Statistikaameti andmetel peatus märtsis Eesti majutusettevõtetes 90 000 turisti, kes veetsid seal 177 000 ööd, turistide arv vähenes aastavõrdluses 62 protsenti.

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul kukkus märtsis eriolukorra kehtestamise tõttu turistide arv silmatorkavalt. “Kuna poolest märtsist sulgesid paljud riigid oma piirid ja soovitati inimestel kodus püsida, siis kajastub see ka majutuse statistikas,” ütles ta pressiteates.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 45 000 välisturisti. Välisturistidest suurim osa ehk 35 protsenti saabus tavapäraselt Soomest, 21 protsenti Venemaalt ja 9 protsenti Lätist. Eelmise aasta märtsiga võrreldes oli välisturiste 64 protsenti vähem.

Läti turiste peatus majutusettevõtetes 71 protsenti, Soome turiste 65 protsenti ja Venemaa turiste 53 protsenti vähem kui mullu märtsis.

Märtsis tuli enamik välisturiste Eestisse puhkama, osa oli tööreisil ja ülejäänud peatusid siin muul põhjusel. Eestis veetsid välisturistid kokku 94 000 ööd, mida on võrreldes aasta varasema märtsiga 62 protsenti vähem. Suurem osa külastajaid eelistas ööbida Harju maakonnas, millele järgnesid Pärnu, Ida-Viru ja Tartu maakond.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 45 000 ja nad veetsid seal 83 000 ööd. Siseturiste oli eelmise aasta märtsiga võrreldes 59 protsenti vähem ja nende ööbimisi 52 protsenti vähem.

Enamik siseturiste oli puhkusereisil ja veerand neist tööreisil. Populaarseim peatuspaik oli jätkuvalt Harjumaa, millele järgnesid Pärnumaa, Tartumaa ja Ida-Virumaa.

Külastajatel oli märtsis võimalik kasutada 908 majutusettevõtet, kus ööpäev maksis keskmiselt 33 eurot. Eelmise aasta märtsiga võrreldes oli hind 3 euro võrra odavam. Harju ja Tartu maakonnas maksis majutuse ööpäev keskmiselt 37 eurot, Ida-Viru maakonnas 29 eurot ja Pärnu maakonnas 27 eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi