Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile põllumajandussektorile suunatud erakorralise 12 miljoni eurose toetuse eelnõu.

Erakorralisest toetusest on lihaveisekasvatajatele ette nähtud 18 protsenti, seakasvatajatele 28 protsenti, piimalehmakasvatajatele 22 protsenti, lamba- ja kitsekasvatajatele 6 protsenti, aiandussektorile 18 protsenti ja maheteravilja kasvatajale 8 protsenti, teatas maaeluministeerium.

Toetust võib taotleda füüsilisest isikust ettevõtja või juriidiline isik, kes tegeleb põllumajandustoodete esmatootmisega tegevusvaldkonnas, mida COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse puhang on negatiivselt mõjutanud ja toetusega hüvitatakse osaliselt tekkinud majanduslik kahju.

Piimalehmade, lihaveiste, sigade ning lammaste ja kitsede puhul saab toetust taotleda põllumajandusloomade registris oleva looma kohta. Aianduse valdkonnas saavad toetust taotleda põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) registris olevad tootjad, kes kasvatasid kartulit, maasikaid või köögivilja ehk kapsast, porgandit või punapeeti hektari kohta.

Maheteravilja kasvatajatest saavad toetust taotleda mahepõllumajanduse üleminekuperioodi läbinud tootjad maheteravilja hektari kohta.

Maaeluministeerium taotles põllumajandussektorile koroonatoetuse maksmiseks riigiabi luba Euroopa Komisjonilt eelmise aasta lõpus ning luba peaks lähiajal saabuma. Kuna õigusaktide, PRIA infosüsteemide ja protseduuride ettevalmistamine nõuab oma aja, siis erakorralise toetuse taotluste vastuvõtu algusest teavitab maaeluministeerium esimesel võimalusel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi