Kütusemüüja Olerex kavatseb aasta lõpuks oma jaamadesse paigaldada kuni 50 diagnostikakeskust, mille abil saavad auto omanikud iseseisvalt oma sõidukile diagnostikat teostada.

Esimesed keskused on Tallinna ja Tartu tanklatesse juba paigaldatud ja klientidele kasutamiseks avatud, veebruarikuu jooksul lisandub neile Eesti suuremates linnades veel viis diagnostikakeskust, teatas Olerex.

“Seade väljastab informatsiooni ja personaalse raporti, mis kliendi jaoks ei erine tavapärasest autoteeninduses väljastatavast raportist. Saadud raportiga saab klient vea elimineerimiseks pöörduda autoremonditöökotta ning remondiaja kokku leppida,” selgitas Olerexi tegevjuht Piret Miller pressiteates.

Diagnostikakeskuse kasutaja saab ise valida, millist informatsiooni ta sõiduki kohta vajab ning kui põhjalikku testimist soovib läbi viia. Teenusena on võimalik analüüsida sõiduki mootorit, käigukasti, turvapatjade olukorda, pidurisüsteemi, vedrustust, heitgaase ning veel mitmeid parameetreid.
 
Diagnostikakeskuse kasutamiseks peab sõidukil olema OBD2 pistik, heitgaasisüsteemi testimiseks EOBD2 pistik. Esimene on Euroopa Liidus kasutusel sõidukitel alates 1996. aastast, teine on bensiinimootorite puhul kohustuslik alates 2001. aastast ning diiselmootorite puhul 2004. aastast.

Praegu töötavad diagnostikakeskused Tallinnas Laki ja Kivila tänaval asuvates Olerexi tanklates, samuti Linnu teel avatavas tanklas ning Tartus Kvissentali ja Aardla tänava tanklates. Veebruaris lisanduvad keskused Pärnusse, Narva, Viljandisse, Rakverre ja Kuressaarde.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi