Pankade analüütikute sõnul võib eeldada, et enamik välja makstud teise samba rahast jõuab eratarbimisse, edastas laupäeval ETV uudistesaade “Aktuaalne kaamera”.

Kui ühelt poolt ergutab tarbimisbuum juba niigi tuumakat majanduskasvu, siis ohuks võib olla mõne majandussektori ülekuumenemine.

Analüütikute sõnul näitasid küsitlustulemused juba enne teise samba pensioniraha väljamaksmist, et pool kätte saadavatest summadest suundub kohe tarbimisse.

LHV majandusanalüütiku Kristo Aabi sõnul on üsna tõenäoline, et ees ootab tarbimisbuum.

“Lühiajaliselt see kindlasti elavdab majandust, see on võib-olla natuke lohutuseks peale neid kahte rasket koroona-aastat kõikidele kaupmeestele. Aga samas me teame, et majanduses hakkab tekkima juba pakkumisega raskusi,” lausus Aab.

Kui eelnevalt on küsitlused näidanud, et autode, uute kodumasinate, reiside või muude kiirete ostude peale kulutatakse umbes pool inimeste kätte jõudvast miljardist, siis pikemas plaanis elavdab tarbimist enamus väljamakstavast rahast, ütles SEB analüütik Mihkel Nestor. See omakorda tõstab ka majanduskasvu ootust. Nestor ennustab, et aastane kasv ületab seitset protsenti. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi