Sõidukijagamise ettevõte Citybee tõi reedel Tartu tänavatele esimesed 30 sõiduautot, nõudluse kasvades plaanib firma sõidukiparki Lõuna-Eestis suurendada.

“Eelmise aasta statistika näitas, et suvehooajal tõuseb nii ühe sõidu rendiaeg kui ka kilometraaž, mis on märk sellest, et sõidukeid kasutatakse pikemateks väljasõitudeks,” ütles Citybee turundusjuht Egert Kivisaar pressiteates.

Tartu parkimistsoonides on võimalik lõpetada ka Tallinnast alustatud sõitu. “Kuigi varasemalt sai Lõuna-Eestisse Citybee sõidukiga sõita, siis pidi tasuma terve rendiperioodi ehk nädalavahetuse eest. Nüüdsest on võimalik sõit lõpetada koheselt Tartusse jõudes,” märkis Kivisaar.

Esialgu on Tartu tänavatel 30 erineva automargi ja mudeli sõiduautot. Valikusse kuuluvad nii manuaalkäigukastiga Fiat 500-d kui ka automaatkäigukastiga Volkswageni, Toyota ja Nissani mudelid.

Citybee parkimistsoonid asuvad nii Tartu kesklinnas kui ka elamupiirkondades, samuti suuremate liiklussõlmede juures nagu Tartu ringtee ja Lõunakeskus.

“Parkimistsoonid oleme valinud selle järgi, kus on potentsiaalselt kõige suurem nõudlus sõidu alustamise ja lõpetamise vastu. Kui Tartu elanikud märkavad, et parkimistsoone on vaja laiendada, siis palume sellest julgelt meile teada anda,” lausus Kivisaar. Täpsed parkimisalad on märgitud punasega Citybee mobiilirakenduses.

Citybeel on praegu Eestis 350 sõidukit.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi