Saksamaa peamine lahingutankide ja -süsteemide tootja Krauss-Maffei Wegmann (KMW) omandab Milrem Roboticsis 24,9-protsendise osaluse.

Tehingu maksumust osapooled ei avalikusta. Pärast tehingu lõpule viimist kuulub 53,8 protsenti Milrem Roboticsi osalusest Sinrob OÜ-le ehk Kuldar Väärsile, 24,9 protsenti Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co-le ning 21,3 protsenti Eesti investoritele ja Milrem Roboticsi töötajatele, teatas ettevõte.

Milrem Roboticsi juhatuse esimees ja asutaja Kuldar Väärsi sõnul tugevdab KMW oskusteabe kaasamine ettevõtte võimekust toetada erinevate kaitsevägede vajadusi Eestis ja mujal maailmas.

“Meie eesmärk on üheskoos kujundada Milremist Euroopa militaarrobootika kompetentsikeskus, mis loob innovatsiooni mehitamata süsteemide ja robootika alal nii Eestis kui kogu Euroopas,” ütles Väärsi pressiteates.

Ta lisas, et see on esimene nii kõrgel tasemel investeering ja strateegiline koostöö Eesti kaitsetööstusettevõttega, mis tugevdab sektorit üle Euroopa.

Väärsi sõnul on mehitatud ja mehitamata süsteemide koostoimimine lähima 10 aasta kaitsevõime arenduste peamine fookus. “Strateegiline koostöö KMW-ga muudab Milrem Roboticsi positsiooni tugevamaks mehitamata tehnoloogia sektoris ning võimaldab lisada robootikalahendusi ka mehitatud sõidukitele,” sõnas ta. 

Milrem Robotics on 2013. aastal loodud Eesti ettevõte, mis on peamiselt robootika ning autonoomsete süsteemide arendaja, lisaks sõidukitele pakub firma ka süsteemiintegratsiooni.

Milrem Roboticsi peamised tooted on THeMIS UGV, intelligentsete funktsioonide komplekt MIFIK, Multiscope UGV, Type-X robotlahingusõiduk. Ettevõtte pakkub integreeritud terviklahendusi robootika valdkonnas.

Saksamaa-Prantsusmaa kaitsetehnoloogia kontserni KNDS liige Krauss-Maffei Wegmann juhib Euroopa kõrgelt kaitstud ratastel ja roomikutega sõidukite turgu. Muu hulgas on KMW-l laiaulatuslik süsteemipädevus tsiviil- ja sõjalise simulatsiooni valdkonnas, samuti juhtimis- ja infosüsteemides, C4I-s ning luure- ja vaatlusvarustusega kaugjuhtimisega relvajaamades.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi