Välisministeeriumi kokku kutsutud ekspertkomisjon valis lõppeval nädalal välja digilahendused, mis esindavad Eestit virtuaalsel ärifoorumil Global Business Summit.

Tegemist on 16. detsembril toimuva virtuaalse üritusega, mida kaaskorraldavad Eesti ja Araabia Ühendemiraadid ning ürituse fookuses on innovatsioon ja digilahendused, mis aitavad COVID-19 pandeemia vastu võidelda.

Välja valiti seitse Eesti ettevõtet: digitaalse vaktsiinipassi looja Guardtime, küberturvalisuse ja e-valitsuse pakkuja SK ID Solutions, e-haridusse panustav NET Group, digitaalse puidumõõtmise rakendaja Timbeter, samuti FoodDocs, kelle valdkonaks on digitaalne toiduohutuse lahendus, ning Datel, kes on loonud infrastruktuuri järgimise süsteemi SILLE.

Konkursil kandideeris kokku 29 Eesti ettevõtet IKT sektorist. Valiku tegi nende seast komisjon, mis koosnes ekspertidest nii välisministeeriumist, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidust, Startup Estoniast kui ka Tehnopolist.

Eesti ja Araabia Ühendemiraatide koostöös korraldataval digikonverentsil Global Business Summit osaleb praeguse seisuga üle 30 riigi.  

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi