Soome valitsus kinnitas neljapäeval riigipoolse 90 miljoni eurose garantii andmise 100 miljoni euro suuruse laenulimiidi ulatuses AS-i Tallink Grupp tütarettevõttele Tallink Silja Oy.

“Oleme tänulikud Soome Vabariigi valitsusele riigi garantii eest Tallink Silja Oy poolt võetavale laenule, summas 100 miljonit eurot. Tallink Grupp on kriisi algusest tegelenud likviidsuse kindlustamisega pikemaks perioodiks, et tagada ettevõtte jätkusuutlikkus pandeemiast tingitud keerulises majanduslikus olukorras,” ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene pressiteate vahendusel.

“Samuti oleme algusest peale rõhutanud, et me ei eelda, et Eesti Vabariik peab lahendama kõik Tallinki mured. Oleme saanud selles kriisis palju mõistmist ja toetust meie senistelt laenupartneritelt, Eesti riigilt ja tänase otsuse alusel kindlustanud tuleviku ka Soome riigi garantii kaasabil,”  lisas Nõgene.

Soome valitsusel on selle aasta lõpuni õigus garanteerida 600 miljoni euro ulatuses laene, et tagada kriitilise tähtsusega varustusliinide toimimist.

ERR-i andmeil on Tallinkile garantii andmine kooskõlas Euroopa Komisjoni reeglitega, mis lubavad riigipoolseid laenugarantiisid 90 protsendi ulatuses laevaettevõtetele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi