Statistikaameti tööturu kiirstatistika kohaselt on võrreldes nii 2019. aastaga kui ka selle aasta algusega enim töösuhteid vähenenud Ida-Virumaal, kõige rohkem on töösuhteid juurde tulnud aga Põlvamaal.

Tegevusalade lõikes saab statistikaameti teatel üsna selgelt eristada, et võrreldes eelmise aastaga on palju töösuhteid kadunud majutuse ja toitlustuse ning juurde tekkinud info ja side ning tervishoiu ja sotsiaalhoolekande valdkonnas.

Ameti juhtivanalüütik Märt Leesment ütles pressiteates, et üheski maakonnas ei saa rääkida töösuhete katastroofilisest vähenemisest. Teisalt ei saa välja tuua ka maakonda, kus töösuhete arv oleks märkimisväärselt kasvanud.

“Igas maakonnas on tegevusalasid, kus töösuhete arv on suurenenud ja neid, kus see on vähenenud. Sellegipoolest saab välja tuua maakonna, kus töösuhete arvu vähenemine on märgatavam ja maakonna, kus neid on suudetud üsna edukalt juurde luua,” lisas Leesment.

Ida-Virumaa oli statistikaameti kinnitusel pingerea alumises otsas juba enne kriisi. Kui vaadata sealsete töösuhete arvu tegevusalade lõikes detailsemalt, siis on võrdluses mõlema perioodiga töösuhteid enim vähenenud masinate ja seadmete remondi ning paigalduse, samuti metalltoodete tootmise tegevusalal.

Suhtelises võrdluses on kõige rohkem töösuhteid kaotanud reisibürood ja -korraldajad. Aasta viimased nädalad tõotavad statistikaameti hinnangul paraku Ida-Virumaa raskuste jätkumist.

Parimas olukorras on aga Põlva maakond. Kui suveperioodil kasvas töösuhete arv sarnases suurusjärgus ka Hiiumaal, siis sügiskuudel jäi Põlva maakond selgeks liidriks.

“Põlvamaal on samuti vähem töösuhteid, eelkõige toiduainete tootmises, aga pooled tegevusalad on siiski suutnud töösuhete arvu nii eelmise aasta kui ka selle aasta algusega võrreldes kasvatada,” märkis Leesment.

Ta lisas, et edukamate hulgas on tervishoiu- ja hoolekandeasutused, samuti puidu töötlemisega tegelevad ettevõtted. “Loodetavasti on Põlva maakond eeskujuks ka teistele, näitamaks, et raskel ajal suudetakse ka väljaspool pealinna tööhõive pakkumist kasvatada,” ütles Leesment.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi