Swedbank Eesti Nõukogu nimetas esmaspäeval panga juhatuse esimeheks Olavi Lepa ja finantsjuhiks Anna Kõutsi, kes siiani täitsid neid ülesandeid kohusetäitjatena.

Samuti otsustas Swedbank Eesti Nõukogu lõpetada lepingud kolme senise juhatuse liikmega, teatas panga pressiesindaja BNS-ile.

“Muudatused Swedbank Eesti juhtkonnas on langetatud tulevikuvaatest lähtuvalt. Olavi Lepp ja Anna Kõuts on kogenud pangajuhid, kes on Swedbanki arendamisse väga palju panustanud,” ütles Björn Elfstrand, Swedbank Eesti Nõukogu esimees.

”Keskendume Eestis hetkel sellele, et tugevdada Swedbanki klientide ja ühiskonna vahelist sidusust ja usaldust. Lisaks oleme Eesti juhtiva pangana täielikult pühendunud rahapesuvastase võitluse tugevdamisele,” sõnas Charlotte Elsnitz, Swedbanki Balti Panganduse juht.

Töösuhe otsustati lõpetada Swedbank Eesti endise juhatuse esimehe Robert Kiti ja finantsjuhi Vaiko Tammeväljaga, kelle tegevus oli peatatud alates 17. juunist. Samuti otsustati töösuhe lõpetada senise eraisikute panganduse juhi Kaie Metslaga.

”Kolme tugeva ja hinnatud juhiga töösuhte lõpetamine oli raske otsus. Otsus baseerub panga sisejuurdlusel, mis tõi välja vajakajäämised varasemas rahapesutõkestamise alases töös,” lausus Björn Elfstrand.

Pank ei ole tänaseks kriminaalset tegevust tuvastanud ega raporteerinud.

Uueks Swedbank Eesti Eraisikute Divisjoni juhiks saab Tarmo Ulla, kes töötas Swedbanki Balti Panganduse erakliendi finantseerimise divisjoni direktorina.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi