Kohtla-Järve linnavalitsus ja Swedbank sõlmisid nelja miljoni euro suuruse laenulepingu, millega rahastatakse ehitusjärgus spordi- ja tervisekeskuse ehitust.

Lisaks investeeringuks võetavale laenule rahastab Kohtla-Järve linn Swedbanki teatel spordikompleksi ehitustöid Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest. 

Kohtla-Järve linnas, Järve linnaosas aadressil Järveküla tee 41 valmivas hoones on 25 meetri pikkune ja 10 rajaga tribüünidega ujula ja lasteujula; kuivtrenni-, aeroobika-, džuudo- ja fitness-saalid; ning kaupluseruumid, lastetuba, kohvik, riietus- ja duširuumid koos saunadega.

Kolme maapealse ja soklikorrusega spordihoone valmib järgmise aasta kevadel. Hoonete esimese etapi netopindala on kokku 13 854 ruutmeetrit. 

Mullu märtsis sõlmisid Nordecon ja Kohtla-Järve linnavalitsus tervisekeskuse ehitamiseks lepingu summas ligikaudu 11 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Selle aasta esimese kaheksa kuuga on Swedbank panga teatel Eestis finantseerinud 11 omavalitsust kokku 37 miljoni euroga. Peamiselt on kohalikud omavalitsused Swedbanki laenu investeerinud koolimajade, lasteaedade ja muude arengukavadega ette nähtud investeeringute elluviimisesse

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi