Kümne inimese grupipiirang täienduskoolitustele toob Eesti majandusruumi juurde veel ühe ettevõtete sektori, mida tagab ränk hoop, leiavad  koolitus- ja konsultatsioonifirmad.

Täiendkoolituste korraldajad pöördusid reedel valitsuse poole ettepanekuga käsitleda täiendkoolitusi eraldi spordi ja huvitegevusest, millele on Harjumaal ja Ida-Virumaal kehtestatud 10-inimeseline grupipiirang.

Õppe sisust lähtudes pole kõiki täiendkoolitusi võimalik e-keskkonda viia, mistõttu soovivad koolituste korraldajad sarnaselt konverentside korraldamisele ruumide 50-protsendilise täituvuse, hajutatuse, 2+2 ja maskikandmise nõuet.

Kümne inimese grupipiirang täiendkoolitussektorile Harjumaal ja Ida-Virumaal tähendab seda, et suurem osa täiendkoolitusi Eesti lähimal ajal kas jääb ära või korraldatakse kahjumiga.

Täiendkoolitussektoris on üle 100 arvestatava ettevõtte ning üldjuhul kümne inimesega grupp ei ületa tasuvuse piiri. Harjumaal elab-töötab üle 500 000 inimese ehk ligi pool Eesti elanikkonnast. Suurem osa täiendkoolitusi seega viiakse ellu ka Harjumaal, nii et selle piirangu mõju täiendkoolitussektorile on väga suur.

Praeguse piirangu puhul on ka see risk, et koolitused surutakse kulude kokkuhoiu tõttu väga väikestesse halva ventilatsiooniga ruumidesse ja tulemus on soovitust vastupidine.

“Kui viia täiendkoolitused üle kaks korda suurematesse ruumidesse, kanda maske, järgida hajutatuse nõudeid, siis loodan, et riskid on viidud mõistlikult madalale,” kirjutas Juunika Koolituse juhtivpartner Raul Ennus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi