Tallink Grupi tütarettevõte Tallink Silja Oy ja Põhjamaade Investeerimispank (NIB) allkirjastasid reedel käibekapitali laenulepingu, laenulimiidi ulatus on 100 miljonit eurot.

Laen on lubatud kasutusse võtta 10 kuni 40 miljoni euro suuruste osade kaupa, teatas Tallink Grupp börsile.

“NIB-ga sõlmitud laenuleping lisab meie kontsernile täiendavat kindlust juhuks, kui pandeemiast tingitud olukord veel ka järgmisel aastal meil oma tegevust suures ulatuses ja täna planeeritud mahus taastada ei võimalda ning meil on vaja täiendavaid vahendeid likviidsuse tagamiseks lisaks Eesti Vabariigi poolt ettevõttele antud Kredexi laenule,” ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene pressiteates.

Ühiskonna toimimise suhtes kriitilise tähtsusega laevafirmade garantiiprogrammi raames on Soome riik andnud laenule garantii kuni 90 miljoni euro ulatuses varustuskindluse tagamiseks ja kriitiliselt olulise kaubaveo säilitamiseks.

Laenu tagatiseks on hüpoteegid konsolideerimisgruppi kuuluvate laevade Megastar ja Baltic Queen olemasolevate kreeditoride taga olevale järjekohtadele ja Tallink Grupi garantii.

Laen kannab Euriboril baseeruvat muutuvat intressimäära ja on tagasimaksete lõpptähtajaga neli aastat. Laenu tagasimaksed algavad kahe aasta pärast alates laenulepingu sõlmimisest.

Sõlmitud laenuleping tugevdab ettevõtte teatel Tallink Silja ja seeläbi kogu konsolideerimisgrupi likviidsuspuhvreid.

NIB on rahvusvaheline finantsasutus, mille kaasomanikeks on kaheksa liikmesriiki – Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi. Pank rahastab era- ja avaliku sektori projekte oma liikmesriikides ja neist väljaspool.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi