Möödunud aastal kaotas enim mobiiltelefoninumbreid Tele2, mille võrgust lahkus 5098 numbrit.

Negatiivne numbriliikuvuse saldo oli mullu ka Telial, mille võrgust lahkus 4800 numbrit. Positiivse saldoga Elisa sai juurde aga 9870 numbrit, selgub tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) andmetest.

Kokku liikus mullu 59 697 mobiiltelefoninumbrit ja 7919 tavatelefoninumbrit. Samas tühistati 47 209 mobiiltelefoninumbri teisaldamise avaldust ja 1163 tavatelefoninumbri teisaldamise avaldust.

Detsembris kaotas enim mobiiltelefoninumbreid Tele2, mille võrgust lahkus 760 numbrit. Möödunud kuul näitasid positiivset numbriliikuvuse saldot nii Telia kui ka Elisa, mille võrku liitusid vastavalt 344 ja 418 numbrit.

Kokku liikus detsembris 5096 mobiilinumbrit ja 649 tavatelefoninumbrit. Tühistati 4572 mobiiltelefoninumbri teisaldamise avaldust ja 52 tavatelefoninumbri teisaldamise avaldust.

Liikunud numbrite arv kajastab reaalsete tava- ja mobiiltelefoninumbrite üleminekut ühe sideettevõtte juurest teise juurde. Liikunud numbrite arvul puudub otsene seos sideettevõttega liitunud või sealt lahkunud klientide üldarvuga, sest ühel kliendil võib olla mitu numbrit, kuid samas üks liitumisleping.

Samuti ei kajasta numbriliikuvuse statistika kõnekaartide kasutusest ega uute liitumislepingute sõlmimisest ning vanade lõpetamisest tulenevaid muudatusi sideettevõtete klientide üldarvus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi