Riigikogus on neljapäeval kolmandal lugemisel töötuskindlustuse seaduse muudatused, mis võimaldavad töötutel teha niinimetatud tööampse. 

Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimehe Priit Sibula sõnul on töötuskindlustusseaduse muudatustes olulisim tööampsude lubamine. „Need muudatused toovad tööturule senisest enam paindlikkust. Uue korra kohaselt tekib inimesel õigus töötuna arvel olles teha ühes kuus kuni kaheksa päeva tööampse. Ühelt poolt aitab see muudatus säilitada inimese senise tööharjumuse aga samal ajal tuleb see kasuks ka neile ettevõtetele, kes pakuvad paindlikumaid töövorme,“ ütles Sibul.

Kommenteerides töötutoetuse tõusu ütles Sibul, et alati tuleb säilitada tasakaal. „Meie tööturumeetmed peaksid olema loodud selleks, et inimesed saaksid ja tahaksid tööturul osaleda. Toetuste määra puhul on alati oluline leida tasakaalupunkt. Ühelt poolt peavad need aitama töö kaotanud inimesel keerulise perioodi üle elada, teisalt on oluline, et need ei võtaks ära inimese motivatsiooni jätkata tööotsinguid. Arvan, et praeguse muudatusega see tasakaal säilib,“ ütles ta.

Valitsuse algatatud tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu suurendab paindlikkust töötushüvitise süsteemis. Eelnõu kohaselt võib töötuna arvel oleku ajal töötada kuni kaheksal päeval kuus. Lisaks tõusevad ka töötasu hüvitised: esimesel sajal töötuse päeval hakkab töötutoetus olema senise 50 protsendi asemel 60 protsenti eelnevast sissetulekust ning töötutoetus hakkab olema 35 protsendi asemel 50 protsenti eelmise aasta töötasu alammäärast.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi