Tänutäheks koostöö eest Danske panga rahapesujuhtumi uurimisel soovib USA justiitsministeerium jagada 50 miljonit dollarit pangalt välja mõistetud trahviraha Eestiga.

„Ameerika Ühendriikide justiitsminister Merrick Garland tänas Eestit kui üht parimat välispartnerit USA justiitssüsteemile. Ta tõi välja, et oleme teinud USA-le olulisi jõupingutusi nii rahapesujuhtumite uurimistes kui ka kübervaldkonnas,“ ütles Eesti justiitsminister Kalle Laanet pärast kohtumist USA ametivennaga Washingtonis.

USA justiitsministri kinnitusel on põhimõtteline otsus trahviraha Eestiga jagamiseks tehtud. Praegu tegelevad USA võimud tehniliste küsimustega – sellised otsused tuleb kinnitada teiste seas USA välisministeeriumil, mõnel juhul ka kongressil.

Justiitsminister Kalle Laaneti sõnul jätkub õigusalane koostöö Ameerika Ühendriikidega Venemaa juhtkonna vastutusele võtmise nimel agressioonikuritegude eest Ukrainas. Tema sõnul soovib Eesti tugevdada koostööd USA-ga ka kohtuekspertiisi valdkonnas ja partnerriikide toetamisel korruptsioonivastases võitluses.

„Eesti paistab korruptsiooni vastu võitlemisega silma kogu Euroopas. Korruptsiooniga võitlemisel oleme eeskujuks ja toeks teiste seas ka Ukrainale. Kohtumistel USA võimudega oli rõõm saada kinnitust, et nii selles kui ka paljudes teistes meile olulistes valdkondades on meil ühine huvi teha koostööd ka edaspidi,“ sõnas justiitsminister Kalle Laanet.

Möödunud aasta detsembris tunnistas Danske Bank end kokkuleppel USA justiitsministeeriumi ja väärtpaberijärelevalvega rahapesus süüdi ja nõustus maksma kokku ligi kaks miljardit dollarit trahvi. Eesti prokurörid aitasid rahvusvahelise justiitskoostöö käigus mitme aasta jooksul kaasa rikkumiste menetlemisele, et Danske pank saaks nii Taanis kui ka USA-s rahapesu eest vastutusele võetud. Raske kuritegevuse vastast koostööd USA-ga jätkab Eesti ka tulevikus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi