Kantar Emori seireuuringu kohaselt on kõikides Balti riikides järgmise uue sõiduauto valikul tõusnud eelistatuimaks hübriidajamiga sõidukid.

Eestis ja Leedus eelistaks hübriidajamiga sõidukit 32 protsenti uue auto ostjaist. “Eestis on hübriidi eelistus juba võrdsustunud bensiinimootoriga, jättes diiselmootorile 23 protsenti ja gaasimootorile 9 protsenti ostuhuvilistest, elektriautost unistab 5 protsenti ostjaist,” ütles Kantar Emori juhtekspert Triinu Ojala pressiteates.

Ojala sõnul on aga Leedu teinud riiklike meetmete toel märksa jõulisema sammu keskkonnasõbralikemate kütuseliikide poole – bensiini- ja diiselmootorid jäävad kaugemale hübriidi selja taha ning elektriautole mõtlejate osakaal on koguni 18 protsenti.

Lätis on ainsana jäänud eelistuseks diislikütust tarbiv sõiduauto, seda 30 protsendiga. Järgnesid bensiinimootor 28 protsendiga ja hübriidmootor 27 protsendiga. Elektriautod on Lätiski võrreldes Eestiga populaarsemad – 8 protsenti kaaluks tulevikus selle ostu.

Kindlaim positsioon potentsiaalses ostukorvis on Kantar Emori teatel Toyotal. Märkimisväärse tõusu ostuhuvi edetabelis on teinud Kia, samuti Mazda ja Peugeot.

Ojala sõnul lähtuvad Eesti autoostjad üldiselt pragmaatilisematest väärtustest nagu kvaliteet ja vastupidavus ning muidugi ka hinnatasemest – mitte absoluutväärtusena, vaid kas kaup on oma hinda väärt.

“Just nendele ootustele vastamine tagab liidrikoha – Toyota on Eesti inimeste silmis jätkuvalt esikohal kvaliteedi osas, Škoda juhib aga hinnale ja ülalpidamiskuludele antud hinnangute edetabelit, mõlemad troonivad ka esinduste võrgule antud hinnangutes,” lisas Ojala.

Automarkide tuntuse ja maine seireuuringut on Kantar Emor korraldanud Balti riikides aastast 2005. Tänavu küsitleti interneti teel 2100 kuni 7-aastase auto omanikku või uue auto ostu huvilist, kes otsustavad ise uue auto margivaliku üle. Küsitlus toimus aprillis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi