Valitsus kavatseb veel tänavu juunis otsustada era- ja avaliku sektori koostöös (PPP) plaanitavate tee-ehituste esimese lõigu käivitamise, vahendab BNS.

“Projekti PPP tehingu arutelu valitsuse kabinetiistungil on kavas juunikuus, et teha kõnealusele katseprojektile riigihangete ettevalmistamise ja väljakuulutamisega seonduvad otsused,” teatas majandus- ja taristuminister Taavi Aas reedel saadetud kirjalikus vastuses riigikogu liikmete esitatud arupärimisele.

Aas märgib, et esimeseks lõiguks valis valitsus eelmise aasta 19. detsembril Tallinna-Pärnu maantee 21-kilomeetrise lõigu Libatse ja Are vahel, mis ehitatakse neljarajaliseks.

Ministri selgituse kohaselt käib praegu Libatse-Nurme teelõigu eelprojekteerimine ja keskkonnamõju hindamine (KMH) ning seejärel omandatakse projekti elluviimiseks vajalikud maad. Eelprojekti, KMH ja maade omandamise protsess peaks lõpule jõudma 2022. aastal.

Samas ei ole valitsus veel otsustanud PPP-hanke ettevalmistamist ega väljakuulutamist, lisab Aas.

Kui valitsus otsustab projektiga edasi minna PPP-vormis, siis viiakse riigihange läbi projekteeri-ehita-rahasta-hoolda (inglise keeles: design-build-finance-maintain) tüüpi tehinguna, selgub ministri vastusest.

PPP-na väljaehitatava teelõigu rajamise kulude tagasimaksmine algaks pärast tee käikuandmist ning arvestades seda, et eeldatavasti ei ole võimalik PPP-tehingute lepingulisi makseid katta Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika toetustest, ütles minister Aas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi