Üks Venemaa tuntumaid käsitööõlletootjaid Bakunin tahab sel aastal alustada Jõhvi äripargis pruulikoja ehitust, kus peaks tööd saama 20-40 inimest, vahendab BNS.

Firma Eestis registreeritud tütarettevõte OÜ Bakunin plaanib Jõhvi äripargis oma 0,7 hektari suurusele kinnistule rajada kahekorruselise tootmishoone.

Kuus aastat tagasi Peterburis koos kompanjonide Juri Mitini ja Vladimir Naumkiniga Bakunini pruulikoja loonud Aleksandr Romanenko rääkis Põhjarannikule, et Jõhvi langes nende eelistuseks, kuna see asub Peterburi lähedal ja sobib hästi ettevõtte plaaniga suurendada oma õllede eksporti.

“Meil on Jõhvis valmistatud toodangut mugavam Euroopasse müüa,” sõnas Murmanskis baarmenina oma karjääri alustanud käsitööõllemeister, tunnustades Eestit ettevõtluse toetamise eest. “Meile väga meeldib Eesti riik, kus oleme palju ringi sõitnud ja puhanud.”

Jõhvi pruulikoja täpset valmimisaega ei soovinud ta veel nimetada. “Hea, kui õnnestub sel aastal vundamenti tegema hakata. Toimetame tormamata, kuid arvestame, et 2021. aastal see juba töötab,” ütles ta.

Romanenko sõnul hakkab alguses pruulikojas tööle 20- 25 inimest. “Meie kompanii kasvab praegu jõudsalt. Võimalik, et pruulikoja valmimise ajaks on vaja toodangumahtu suurendada, sel juhul võib vaja minna juba 40 inimest,” lisas ta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi