Autohiid Volkswagen taotleb endiselt tegevjuhilt Martin Winterkornilt seoses diislipettuse skandaaliga üle miljardi euro valuraha, teatas reedel Saksa ajakirjandus. 

Süddeutsche Zeitungi sõnul on tegemist suurima valurahaga, mida Saksamaal on kunagi firmajuhtidelt välja nõutud. Ajalehe väitel esitas Volkswagen Winterkornile nõude, millest suurema osa katab tõenäoliselt tema vastutuskindlustus.

Nii Volkswagen kui ka Winterkornile lähedalseisev allikas keeldusid AFP-le ajalehe väidet kommenteerimast.

Saksa autohiidu tabas 2015. aastal kriis, kui selgus, et Volkswagen ja selle tütarfirmad paigaldasid autodesse niinimetatud katkestusseadmed, mis näitasid laboritestidel emissiooni väiksemana kui see oli tegelikes sõiduoludes.

USA keskkonnaagentuuri avastatud skandaal on läinud firmale senini maksma üle 30 miljardit euro, mis on kulunud trahvide, õiguskaitsekulude ja kompensatsioonide maksmiseks. 

Volkswagen kinnitas märtsis, et nõuab valuraha nii Winterkornilt kui ka Audi endiselt tegevjuhilt Rupert Stadlerilt, kes on rikkunud hoolduskohustust.

Süddeutsche Zeitungi kinnitusel kujuneb Stadlerilt nõutav summa ilmselt palju väiksemaks. 

Volkswagen süüdistab Winterkorni tegevusetuses alates 2015. aasta juulist, mil ta ei taganud kohest ja ammendavat teavet selle kohta, kui paljudele 2009–2015 Põhja-Ameerikas müüdud autodele olid valeseadmed paigaldatud.

Samuti ei taganud Winterkorn USA võimude esitatud küsimustele tõeste ja ammendavate vastuste andmist.

73-aastane Winterkorn ja veel neli ettevõtte endist juhti on saanud süüdistuse organiseeritud kaubanduspettuses ning maksudest kõrvalehoidmises.

Kohtuprotsessi algust on koroonaviiruse pandeemia tõttu korduvalt edasi lükatud ja praeguse seisuga peaks see algama 16. septembril. 

Esimese tippjuhina läks kohtu alla 58-aastane Stadler, kelle kohtuprotsess algas eelmisel aastal Münchenis. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi