Paar nädalat tagasi Tallinnas arestikambris südameataki tagajärjel surnud Eesti kuritegeliku allilma autoriteedi Oleg Lvovi siitilmast lahkumise asjaolud on endiselt väljaselgitamisel, vahendab BNS.

Prokuratuurile teadaolevalt polnud 65-aatasel Lvovil oma kambris pärast hommikusööki kaebusi, kuid pool tundi hiljem kontrolli käigus avastati, et ta oli teadvuseta ning kõik tema elustamiskatsed jäid edutuks.

Oma kaitsjale vandeadvokaat Sven Sillarile oli Lvov varem kohtumise ajal öeldnud, et vanglas ei anta talle piisavalt vajalikke ravimeid.

Kuigi justiitsministeeriumi pressiesindaja sõnul on Lvovi surma üksikasjad veel selgitamisel, on menetluse käigus tehtud praeguseks kindlaks, et arstirohtu anti talle vajalikud kaks korda päevas.

Lvov sattus arestikambrisse pärast politsei suuroperatsiooni, mille käigus võeti vahi alla kümmekond inimest, keda kahtlustatakse tulirelvade ebaseaduslikus omamises.

Lvovi on nimetatud üheks Eesti kuritegeliku allilma asutajaks. Teda peeti allilma hierarhias 2016. aastal tapetud Nikolai Tarankovi järel number kaheks. Samuti väidetakse, et tänu Lvovile ja tema toetusele sai Tarankovist omal ajal Eesti kuritegeliku ilma liider.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi