Kohtla-Järve tabas politsei tähelepaneliku inimese vihje peale autoroolist purjus mehe, kelle kohus võttis kaheks kuuks vahi alla.

Kolmapäeval kell 7.13 helistas üks linlane häirekeskusesse ja teatas purjus juhist Ahtme linnaosas. Kohale saabunud politseinikud kõrvaldasid Volvo juhtimiselt kriminaalses joobes 32-aastase mehe, kelle kohus võttis neljapäeval vahi alla. 

“Patrullpolitseinikud tuvastasid, et Volvot juhtinud mees oli raskes alkoholijoobes ning põhjendas oma tegu sellega, et jõi eelneval päeval sõbra juures viina ning õlut, kuid arvas, et oli hommikuks kaineks saanud,” selgitas Jõhvi politseijaoskonna patrullitalituse juht Lea Bärenson.

Prokurör märkis, et 2017. aasta 1. novembrist on karmistunud karistus joobes juhtimise eest. Korduva joobes juhtimise puhul võib inimest oodata kuni nelja-aastane vangistus, seejuures määratakse ilmtingimata korduva joobes juhtimise puhul šokivangistus, mis on reeglina vähemalt üks kuu.

Sel aastal on Ida prefektuuris juhtimiselt kõrvaldatud 346 joobes juhti ehk 77 juhti rohkem kui eelmisel aastal sama perioodi jooksul. Sel aastal on neist kriminaalses joobes olnud 168 juhti ning eelmisel aastal samal perioodil 137.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi