Eestist pärit mees murdis tänavu kevadel Saksamaal Nordrhein-Westfaleni liidumaal Bielefeldis ühel ööl sisse kahte restorani.

Kohus mõistis mehele karistuseks viiekuulise tingimisi vangistuse, , kirjutab Neue Westfälische. Sellest on ta üle kolme juba reaalselt ära kandnud, sest on viibinud alates aprillist eeluurimisvanglas.

32-aastane Eestist pärit Anton Z tunnistas kohtus oma teo puhtsüdamlikult üles. Mees rääkis, et töötas varem Coesfeldis, kuid pöördus siis Eestisse tagasi. Anton rääkis, et tal on probleem narkosõltuvusega ja kuna tal ei õnnestunud Eestis tööd leida, tuli ta Saksamaale tagasi ja jõudis oma tööotsingutega Bielefeldi.

2. aprilli varahommikul tänaval kõndides märkas ta, et ühe restorani katuseaken on avatud. Mees ronis läbi akna restorani sisse, lootes leida kassast sularaha, kuid kassa oli tühi. Anton üritas avada restoranis asuvat sigaretiautomaati, kuid ebaõnnestunult. Lõpuks võttis ta kaasa 2,5 kilogrammi glasuuršokolaadi väärtusega 20 eurot ja lahkus.

Samas hoones üritas Anton murda sisse veel ühte söögikohta, kuid seal hakkas tööle signalisatsioon, mis sundis ta põgenema.
Politsei sai Antoni kiiresti kätte.

“Kohtualune oli nii rumal, et jäi vargust toime pannes turvakaamera salvestisele,” sõnas kohtunik otsust välja kuulutades.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi