Kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistatavate hotelli- ja restoraniärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kohtuprotsessil Harju maakohtus annab teisipäeval videosilla vahendusel ütlusi tõenäoliselt Suurbritannias viibiv võtmetunnistaja, koos kohtualustega kiirlaenuäris tegutsenud Kristian Kesner.

“Kõik istungil osalejad kogunevad kohtusaali, ainult tunnistaja osaleb istungil videosilla kaudu,” ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane BNS-ile.

Siplane märkis, et tunnistaja asukohta kohus tema turvalisuse tagamiseks ei avalda.

Varasemalt on kohtuistungitel siiski mainitud, et Kesner võib viibida Londonis. 

Protsessiosaliste sõnul on just Kesner see, kes asus uurimisorganitega koostööle, mille eest tema enda mahhinatsioonidele  vaadatakse läbi sõrmede.   

Riigiprokuratuur süüdistab Hirve ja Gammerit kuritegeliku ühenduse juhtimises, eraviisilises jälitustegevuses, altkäemaksu andmises erasektoris, maksukohustuse varjamises ning tulirelva, laskemoona ja helisummutite ebaseaduslikus käitlemises ning tsiviilkäibes keelatud relva käitlemises.

Gammerit süüdistab riigiprokuratuur koos Eesti kuritegelikus ilmas tuntud ja praegu 350 000 euro suuruse kautsjoni vastu vabaduses viibiva Ahmed Ozdojeviga ka väljapressimises.

Süüdistuse kohaselt juhtisid Hirv ja Gammer alates 2008. aastast kuritegeliku ühendust, mille tegevus oli suunatud majandusalaste kuritegude toimepanemisele.

Süüdistuse kohaselt lasid Hirv ja Gammer oma turvameestel salaja jälgida kunagist politseinikku ja turvaärimeest Veiko Kullat ning aserite kogukonna liidrit, eelmisel kümnendil keskkriminaalpolitsei huviorbiidis olnud Veljaddin Kerimhanovit ning veel üht kriminaalsetes ringkondades tuntud meest.

Keskkriminaalpolitsei uurimismaterjalide kohaselt üritas Ozdojev ühelt Venemaalt pärit ettevõtjalt pressida välja 3,5 miljonit USA dollarit ning ähvardas ettevõtjat raha mittemaksmisel tapmisega.

Uurimismaterjalide kohaselt ütles Ozdojev äritüli lahendamisel Vene ärimehele, et “tšetšeenid tulevad ja tapavad kõik ära”.

Ozdojev eitab kuritegu kategooriliselt. Oma süüd kuritegudes eitavad ka Hirv ja Gammer ning kõik ülejäänud süüdistatavad. 

Koos Hirve ja Gammeriga astus algselt kohtu ette 14 inimest, kellest neli läksid mullu jaanuaris riigiprokuratuuriga kokkuleppele ja said kokkuleppekaristused. Teiste osas jätkub kohtupidamine üldmenetluses.

Kriminaalasjas on arestitud süüdistatavate vara 1,3 miljoni euro väärtuses, sealhulgas ehteid, kunstiteoseid, tulirelvi, topiseid ja palju muud. Lisaks on süüdistatavate kinnisvarale seatud hüpoteeke üle 3,8 miljoni euro ulatuses.

Kriminaalasja uuris keskkriminaalpolitsei ning uurimist juhtis riigiprokuratuur.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi