Harju maakohus mõistis kolmapäeval kuueks aastaks vangi 2018. aasta suvel tülis mehele näkku tulistanud teetöölise.

Kohus arvestab karistusest maha Doroškevitši vahi all oldud aja kolm kuud ning tal tuleb otsuse jõustumisel kuueaastasest vangistusest ära kanda viis aastat ja üheksa kuud.

Kohus möönis, et Doroškevitš tegutses hädakaitse seisundis, kuid ületas hädakaitse piire ja seega mõisteti talle selle teo eest ette nähtud minimaalne karistus, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane BNS-ile.

Kohus rahuldas kannatanu poolt esitatud tsiviilhagi varalise kahju osas täielikult ja mõistis kannatanu kasuks välja alates 2018. aasta 2. augustist kuni sama aasta lõpuni igakuiselt 500 eurot ning alates eelmise aasta 1. jaanuarist kuni kannatanu täieliku paranemiseni igakuiselt valitsuse poolt kehtestatud töötasu alammäära. Mittevaralise kahju nõude rahuldas kohus osaliselt, mõistes kannatanu mittevaralise kahju katteks 30 000 eurot. Ühtlasi peab Doroškevitš maksma menetluskuludena 3203 eurot.

Juuli lõpus taotles Põhja ringkonnaprokurör Diana Helila kohtuvaidluses Doroškevitši süüdimõistmist tapmiskatses ning talle kaheksa-aastast vanglakaristust. Vandeadvokaat Vladimir Sadekov leidis, et tema kaitsealune tegutses hädakaitse olukorras ja tuleb õigeks mõista.

Mullu septembris alanud protsessil ei tunnistanud Doroškevitš end süüdi.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Doroškevitšit tapmiskatses, kuna ta tulistas oma seaduslikust püstolist Glock 2018. aasta ööl 2. augustit Tallinnas Mustakvi sillal tekkinud tülis 35-aastast meest näkku. Raskelt viga saanud mehe elu suutsid arstid päästa, kuid ta jäi saadud vigastuste tõttu pimedaks.

Kaitsja sõnul oli Doroškevitšil ametlik püstol tööl kaasas seetõttu, et tema töökaaslastel Tallinna Teede AS-ist oli öösiti teetöid tehes purjus möödakäijatega mitmesuguseid koflikte ette tulnud ning ka antud juhul oli tema poolt tegemist hädakaitsega rünnaku vastu.

NB! Uudisele lisatud pilt on illustratiivne, ega oma mingit seost konkreetse õnnetusega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi