Kohus saatis kaheks ja pooleks aastaks vangi Pärnus metamfetamiini ja amfetamiini müünud mehe.

Pärnu maakohus karistas 2. novembril kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega 28-aastast meest, kes müüs enam kui 650 inimesele narkootilise joobe tekitamiseks piisanud metamfetamiini ja amfetamiini, edastas Lääne prefektuur.

Pärnu politseijaoskonna juhtivuurija Lennart Pulga sõnul viis varem sarnaste kuritegude eest karistatud 28-aastase mehe tabamiseni politseinike mitu kuud kestnud järjepidev töö tõendite kogumisel, materjalide läbivaatamisel ja uurimisel. „Mehe tabamisele aitas kaasa ka tähelepanelikelt Pärnu elanikelt saabund info selle kohta, et mees võib tegeleda uimastitega kaubitsemisega,” ütles ta.

Politseinikud pidasid mehe kinni 24. juulil, kui ta oli Pärnusse saabunud suurema koguse narkootilise ainega, mida ta uurijate kogutud tõenditele tuginedes kavatses edasi müüa.

„Uurimise käigus selgitasime, et mehe valduses oli selle aasta mai- ja juulikuus mitmel korral suures koguses narkootilisi aineid amfetamiin ja metamfetamiin. Kokku käis mehe käest neljal erineval kuupäeval läbi piisavalt uimasteid, millest piisanuks narkojoobe tekitamiseks enam kui 650 inimesele,“ rääkis Pulk.

Eestis on sel aastal kokku registreeritud 686 narkootilise ja psühhotroopse aine käitlemise kuritegu, neist 80 Lääne prefektuuris.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi