Viru maakohus vahistas kolmapäeval noormehe, keda kahtlustatakse Narvas oma töökaaslase surnuks pussitamises.

1. aprilli varahommikul avastati Kalda tänaval töökojas mehe surnukeha ning politsei asus juhtumit uurima karistusseadustiku tööõnnetuse paragrahvi järgi, kuid menetluse käigus selgus, et tegemist on tapmisega.

Politsei pidas 6. aprillil kahtlustatavana kinni 23-aastase mehe. Kahtlustuse kohaselt lõi ta alkoholijoobes olles noaga 46-aastast meest, kes suri saadud vigastustesse kohapeal.

Viru ringkonnaprokurör Jaanika Kõrgmaa sõnul taotles ta kahtlustatava vahistamist, kuna alkoholi tarvitades on mehe käitumine ettearvamatu. “Mehe konfliktilahendamise võime on oluliselt langenud, ta ei käitu teiste isikute elust ja tervisest hoolivalt, mistõttu esineb alus kahtluseks, et mees võib jätkuva alkoholi tarvitamise korral jätkata süütegude toimepanemist, sealhulgas selliste süütegude toimepanemist, millega kahjustatakse teiste isikute elu ja tervist,” selgitas prokurör Kõrgmaa.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Tatjana Press ütles, et tapmises kahtlustatav mees püüdis esimesel ülekuulamisel luua muljet, et tegu oli tööõnnetusega. “Uurijate järjepidev töö aitas välja selgitada, mis tegelikult tootmishoones juhtus. On äärmiselt kahetsusväärne, et omavahelisi konflikte ei suudeta ära lahendada ilma raskemata tagajärgedeta,” ütles Press.

Viru maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning võttis noormehe esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi