Politsei tabas lõppenud nädalavahetusel Viljandimaal kaks meest, kelle juurest leiti narkootikume, esimesel juhul saadi kätte 60 grammi kokaiini ning teisel puhul 13,4 grammi marihuaanat, vahendas BNS.

Reedel pidas politsei Viljandi vallas kinni 36-aastase mehe, kes kahtlustuse kohaselt oli omandanud ebaseaduslikult umbes 60 grammi ehk suures koguses kokaiini ning toimetanud selle oma elukohta peidikusse. Politsei võttis narkootilise aine samal päeval ära ning mehele esitati kahtlustus suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Marja-Liina Talimaa sõnul tuleb kriminaalmenetluse käigus selgitada, kui ulatuslik narkootilise aine käitlemine oli. “Kuigi kahtlustataval ei ole kehtivaid kriminaalkaristusi, näitab tema suhtumist õiguskorda kehtivate väärteokaristuste arv,” lausus prokurör, andes mõista, et väärtegusid on mehel palju. “Tema varasemat käitumist arvestades on alust arvata, et vabadusse jäädes võib ta kuritegude toimepanemist jätkata. Seega taotles prokuratuur tema vahistamist.”

Pühapäeval pidas politsei Viljandis kontrollimiseks kinni sõiduauto, mida juhtival 22-aastasel mehel oli kaasas suur kogus narkootilist ainet. Mees andis politseile 13,4 grammi marihuaanat ja talle esitati kahtlustus suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Sandra Kursi sõnul ei olnud see kahtlustatava esimene kokkupuude narkootikumidega. “Uue kuriteo pani kahtlustatav toime katseajal, mis määrati talle karistuseks eelmise narkokuriteo eest,” selgitas Kurs. Meest on korduvalt kriminaalkorras karistatud ja prokuratuur arvas, et vabadusse jäädes jätkaks ta tõenäoliselt kuritegude toimepanemist. Prokuratuur esitas kahtlustatava vahistamiseks taotluse, mille kohus rahuldas.

Mõlemad kahtlustatavad võeti vahi alla esialgu kuni kaheks kuuks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi