Pärnus peeti kinni kolm kinnisvaraettevõtjat, keda kahtlustatakse ligi 500 000 euro suuruses maksupettuses, vahendab BNS.

Lääne ringkonnaprokuratuuri teatel pidasid selle nädala alguses maksu- ja tolliameti uurimisosakonna töötajad Pärnus kinni kolm meest, keda kahtlustatakse maksukohustuse varjamises Pärnus tehtud kinnisvaratehingutelt. Prokuratuuri taotlusel võeti kahtlusalused eeluurimise ajaks vahi alla.

Maksukohustuse varjamises on saanud kahtlustuse kolm meest ja üks naine, kes on seotud kuue Pärnus kinnisvara arendanud ettevõttega. Uurimine on keskendunud tehingutele aastatel 2017–2019.

“Kriminaaluurimisega kogutud info viitab sellele, et kahtlustatavad on teadlikult ja süstemaatiliselt jätnud kinnisvaratehingutelt käibemaksu tasumata,” ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe. “Kahtluse järgi on riigil jäänud maksudena saamata ligikaudu pool miljonit eurot.”

Kriminaaluurimist teeb maksu- ja tolliamet ning juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Ringkonnaprokuratuur teatas, et ei saa praeguses uurimisfaasis täpsustada kahtluse alla langenud inimeste ega ettevõtete nime.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi