Põhja prefekt Kristian Jaani märkis kolmapäevasel pressikonverentsil, et teisipäeva õhtul Lasnamäel 36-aastase naise kolme lasuga ebaseaduslikust revolvrist surnuks tulistanud 80-aastane mees oli pikki aastaid abipolitseinik.

“Kahtlustatav oli aastatel 1995-2016 abipolitseinik. Ta vabastati 2016. aastal abipolitseiniku kohustest, kuna ta ei täitnud seadusest tulenevaid nõudeid. Peaasjalikult tema passiivsuse tõttu,” märkis Jaani.

Jaani sõnul rääkis kahtlustatav, et ta oli soetanud kuriteos kasutatud relvolvri ebaseaduslikult aastaid tagasi. “See revolver oli eelmise omaniku poolt kadunuks teatatud 1995. aastal,” ütles Jaani.

Põhja ringkonnaprokurör Eneli Laurits ütles, et kahtlustataval relvaluba ei ole. “Kahtlustatav peeti väga operatiivselt kinni ja pärast seda läks käima kriminaaalmenetlus – sündmuskohal, kannatanu elukohas, kahtlustatava elukohas. Lapsed toitmetati haiglasse nende tervislikuseisundi kontrollimiseks. Jõuti üle kuulata tunnistajana kahtlustatava tütar, Otsiti läbi kahtlustatava korter, eet leida ebaseasduslikke relvi, kuid tulirelvi ei leitud. Kas menetluse käigus on vaja veel läbi otsida, selgub hiljem,” rääkis prokurör.

Jaani sõnul reageeris politsei väga suurte jõududega. “Politsei oli kohal nelja minutiga. Tunnistajate käest saime teada kahtlustatava auto numbri ja isikuandmed ning 41 minuti jooksil oli ta Mustamäel kinni peetud. Kahtlustatav oli kaine. Esialgse versioonina on kuriteo motiiviks, et alumist naabrit häiris olmemüra, mis kostis ülemisest korterist,” ütles Jaani.

Lauritsa sõnul on alus taotleda kohtult kahtlustatava vahistamist. “Kohtule on aeg homseks broneeritud,” märkis Laurits.

Teisipäeval veidi enne kella 20 tuli politseile teade Lasnamäel Ümera tänaval asuvast kortermajast, sest kuuldi laske. Korterist leiti laskehaavadega 36-aastane naine, kelle kiirabi viis raskes seisus haiglasse. Kuid vaatamata arstide pingutustele ta suri.

Politsei tuvastas kohapeal kiirelt, et 80-aastane mees tulistas naist ning lahkus sündmuskohalt autoga. Kahtlustatav peeti kinni umbes 40 minuti pärast Mustamäel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi