Lõuna ringkonnaprokuratuuri loal lõpetati teisipäeval 24. augustil alustatud kriminaalmenetlus, milles selgitati Tartu vangla 26-aastase kinnipeetava surmaga seotud asjaolusid, vahendab BNS.

Augustis, mil menetlust alustati, oli teada, et 26-aastane mees oli parandamatult haige ja oma tervisliku seisundi tõttu pidi järgima igapäevaselt kindlat ravirežiimi.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Maarja-Liisa Kõivu sõnul tehti kogutud tõendite põhjal kindlaks, et 23. augustil ei manustanud kinnipeetav talle määratud ravimi õhtust annust ja see võis uurimise andmetel jääda manustamata ka 21. augusti õhtul.

“Menetluse käigus määrati kohtuarstlik ekspertiis, et selgitada välja, kas ravimi manustamata jätmine võis põhjustada inimese surma,” ütles Kõiv. Kohtueksperdi hinnangul ei põhjustanud selle ravimi manustamata jätmine siiski kinnipeetava surma. Kohtueksperdi sõnul põhjustas surma terviserike. “Kuna inimese surma ja ravimi manustamata jätmise vahel ei olnud põhjuslikku seost, siis ei ole toime pandud kuritegu ehk surma põhjustamist ettevaatamatusest,” selgitas prokurör.

Kriminaalmenetluse käigus kuulati üle nii ametnikke kui ka kinnipeetavaid, koguti dokumentaalseid tõendeid ja määrati kohtuarstlik ekspertiis, mille teostas Eesti kohtuekspertiisi instituut. Uurimise viis läbi justiitsministeeriumi vanglate osakonna sisekontrolli talitus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi