Maksukuriteos süüdistatava endise piimatöösturi Oliver Kruuda ja tema kaassüüdistatavate protsess jätkus neljapäeval Harju maakohtus tunnistajate kuulamisega. 

Harju maakohtu pressiesindaja sõnul on järgmine istung planeeritud 15. oktoobriks ning kohtuvaidlusteni loodab kohus jõuda järgmise aasta veebruariks. 

Kohus asus Kruuda süüasja arutama tänavu veebruaris. Koos Kruudaga astusid kohtu ette Tere nõukogu endine esimees ja jurist Allan Viirma, Tere endine teenustejuht ja mitut Kruuda firmat juhtinud Rein Lepasson, Tere raamatupidaja ja Kruuda isiklike finantsasjade korraldaja Hjalmar Konno ning Tere finantsosakonnas töötanud Jaanus Rätsep.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi aitasid Viirma, Lepasson, Rätsep ja Konno Kruuda maksukuriteole kaasa.

“Kogu skeemi juhtis ja koordineeris Kruuda, teda aitasid selles tema lähedased: kes andis juriidilist nõu, kes pidas raamatupidamisarvestust, kes täitis tehnilisemaid ülesandeid – tegi ülekandeid ja hoolitses paberimajanduse eest. See oli ikka suhteliselt õlitatud kaadervärk,” on Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Martin Tuulik öelnud.

Algul olid kahtlustatavate ringis ka AS Tere juriidilise isikuna ja Tere endine pearaamatupidaja Svetlana Svartsova-Štšerbakova, kuid tema pääses kohtu alla andmisest, sest tegi prokuratuuriga koostööd ja aitas uurimisele kaasa.

Praeguseks AS-i Farmi Piimatööstus kaudu Maag Grupile kuuluv Tere pääses samuti kohtu alla andmisest, sest uued omanikud otsustasid pärast toimikutega tutvumist Kruudale ja tema kaaskonnale süüks pandavate maksupettustega tekitatud 382 000 euro suuruse kahju riigile hüvitada.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi