Aasta tagasi kuriteos kahtlustatavatena kinni peetud Otepää toonase vallavanema ja abivallavanema kriminaalasi on jõudnud prokuratuuri.

Mullu 14. jaanuaril pidas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kuriteos kahtlustatavatena kinni Otepää toonase vallavanema Kaido Tambergi ja Otepää abivallavanema Kajar Lepiku ning veel kaks inimest.

«Eelmise aasta lõpus saadeti kriminaalasi süüdistuse esitamise otsustamiseks prokuratuuri. Kuna materjalid on keskmisest kriminaalasjast tunduvalt mahukamad, võtab asjaga tutvumine aega ja võib kesta ka kuid,” rääkis  Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Maria Gonjak.

Politsei esitas mullu jaanuaris kahtlustatavatele esialgsed kahtlustused omastamist käsitleva paragrahvi järgi. Ühele kahtlustatavale esitati kahtlustus ka usalduse kuritarvitamist käsitleva paragrahvi järgi. Pärast kinnipidamisi tehti läbiotsimised kahtlustatavate tööja elukohtades ning nendega seotud äriühingutes. Kriminaalmenetluse käigus kontrollib politsei muu hulgas ühe kinnistu ja Sangaste lossi omandisuhetega seotud tehinguid ning kokkuleppeid, teatas prokuratuur toona.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi