Politsei jätkab “Kõik puhuvad” politseireidide korraldamisega, mis märtsis koroonaviiruse leviku tõttu ajutiselt peatati. 

“Lähtuvalt terviseameti hinnangust, et viiruse leviku oht on Eestis madal, alustame uuesti “Kõik puhuvad” reidide läbiviimist. Joobekontrollide ajal järgib PPA terviseameti soovitusi, et hoida kõigi nakatumisoht võimalikult minimaalne,” ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo pressiteate vahendusel.

Vaatamata eriolukorra liiklussageduse tuntavale vähenemisele on tänavu tabatud joobes juhtide arv samal tasemel eelmise aastaga. Üldnumbri sees on märgatavalt suurenenud kriminaalses joobes ning vähenenud jääknähtudega tabatud juhtide osakaal.

“Jääknähtudega juhtide väiksem avastamine on kindlasti seotud “Kõik puhuvad” reidide ärajätmisega, kus enamasti tabatakse just väiksema joobemääraga juhte. Samas jätkas politsei joobekontrollidega tavapärase liiklusjärelevalve käigus ning hõredama liikluse tõttu jäid joobes juhid rohkem silma ka teistele liiklejatele, kes sellest häirekeskusele teada andsid,” selgitas Loigo, pannes kõigile südamele, et joobes juhtimise suhtes kehtiks ühiskonnas nulltolerants.

“Lähedastel, sõpradel ja ka kõigil teistel inimestel on võimalik päästa elusid, kui alkoholi tarvitanud inimest takistatakse rooli taha istumast või teatatakse sellest hädaabinumbril 112. Parim on see, kui joobes inimene ise mõistab, et ei tohi autot juhtida ning kui seda vältida ei õnnestu, siis antaks politseile ohtlikust juhist teada,” soovitas Loigo.

Tänavu on tabatud kokku 2227 alkoholi tarvitanud juhti, kellest 1032 on olnud enam kui 1,5-promillises ehk kriminaalses joobes. Möödunud aastal samal perioodil tabati alkoholi tarvitanud juhte 2280, kellest 883 osas alustati kriminaalmenetlust.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi