Rally Estonia kiiruskatsete piirkondades nädalavahetusel kehtivatest liikumispiirangutest kinnipidamist kontrollib politsei- ja piirivalveamet (PPA) ning kui tuleb teave, et kusagil koguneb rahvas, käib politsei olukorda kontrollimas.

PPA rallioperatsiooni juht Andrus Reimaa kinnitas, et ka samal ajal toimuvad teised suursündmused – Võhandu maraton ja Setomaa kuningriigipäev – ei jää ralli tõttu nende tähelepanuta. Politsei- ja piirivalveamet on Reimaa sõnul kontakteerunud ürituste korraldajatega ning igal pool kehtivad samad hajutatuse reeglid.

Reimaa rõhutas, et tavakodanike turvatunne on politsei silmis esikohal ning ressurssi jagub ka ralliga mitte seotud piirkondadesse. Muu hulgas manitses operatsiooni juht alkoholiga piiri pidama. «Hea rallikogemuse võib saada ka vembuvedelikku mitte tarvitades.»

Kui politsei saab infot, et mõnes piirkonnas on rahvakogunemisi, vaadatakse olukord üle. «Selgitame hajutatuse põhimõtteid ning vaatame, kas ettekirjutusi täidetakse,» rääkis Reimaa. «Vastavalt sellele tuleb otsus, iga juhtum on erinev.»

Rally Estonia direktori Urmo Aava sõnul on liikumispiirangutega seotud murekohad ning elulised situatsioonid PPA-ga läbi räägitud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi