Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 12 joobes sõidukijuhti.

Tabatud juhtidest ühel lasub narkouimas sõitmise kahtlus, ülejäänud 11 olid rooli istunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Esmaspäev tõi kaasa kaks rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada kaks inimest. 

Esimene õnnetus juhtus kella 11 ajal  Narvas Puškini tänav 12 maja juures, kus mööda Puškini alleed jalgrattal liikunud 50-aastane naine sõitis otsa 70-aastasele mehele. Jalakäija toimetati Narva haiglasse, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kella 21.45 ajal Tallinnas Mustakivi teel Läänemere tee ristmiku juures, kus seni tuvastamata musta värvi BMW-t lükati või kukkus välja 21-aastane mees. Mees sai vigastada ja ta viidi Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel. Politsei palub liiklusõnnetuse pealtnägijatel helistada politsei kliendiinfo telefonil 612 3000 või saata e-kiri aadressile pohja.lmt@politsei.ee.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi