Politsei tabas korterivarga, kes käis lukustamata ukse kaudu Tallinnas asuvas korteris ja varastas sealt 20 000 euro väärtuses vara ning ärandas varastatud võtit kasutades sõiduauto.

15. märtsil teatati politseile, et öö jooksul on lukustamata ukse kaudu tungitud sisse Tallinnas asuvasse korterisse ning varastatud erinevaid esemeid, teatas põhja prefektuuri pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile. Varga saagiks langes ka autovõti, millega ärandati kolm aastat vana sõiduauto Subaru väärtusega 16 000 eurot. Kogukahju oli 20 000 eurot.

Politseinikud pidasid esmaspäeval kinni 38-aastase mehe, kes on varemgi varavastaseid süütegusid toime pannud. Tänaseks on omanik varastatud kraamist tagasi saanud sõiduauto.

„See juhtum on hea näide sellest, kui suure kahju ja meelehärmi võib enda kaasa tuua lukustamata uks. Ehkki eriolukorra ajal viibivad paljud inimesed terve päeva kodus, tuleks siiski kodust lahkudes ning öösel lukustada uks ning sulgeda aknad, eriti esimestel korrustel, sest avatud uksed ning aknad on korterivarguste levinuimad põhjused,“ ütles Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juhtivuurija Jana Zolotarjova.

Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti 38-aastane mees teisipäeval vahi alla. Ringkonnaprokurör Ljudmilla Tokar sõnas, et varguses kahtlustatav mees on juba varasemalt korduvalt erinevate kuritegude eest karistatud ning ilmselgelt pole ta sellest vastavaid järeldusi teinud. „Arvestades mehe tausta on ilmne, et vabaduses viibides on oht, et ta võib taaskord sirutada käe võõra vara järgi, mistõttu taotles prokuratuur kohtult koheselt mehe ühiskonnast eraldamist,“ rääkis Tokar.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi