Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 31 joobes sõidukijuhti.

Kuus juhti olid esialgsetel andmetel uimasteid tarvitanud ja 25 olid liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Pühapäeval juhtus Tallinnas kaks rasket liiklusõnnetust, milles said vigastada kaks inimest, mujal Eestis möödus päev liiklusavariideta. 

Esimene õnnetus juhtus kella 19.08 ajal Tallinnas Pärnu maantee 80 maja juures, kus 18-aastane naine juhtis mootorratast Benelli ja paiskus ümber. Mootorrattur toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kella 20.30 ajal Tallinnas Kase tänav 68B maja juures, kus 58-aastast meest tabas BMW 520D roolis olles terviserike ja ta sõitis vasakule teelt välja vastu pargitud Opelit, Toyotat ja BMW-d. Juht toimetati Põhja Eesti Regionaalhaiglasse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi