Politsei kõrvaldas reedel juhtimiselt viisteist narko- või alkoholijoobe tunnustega sõidukijuhti.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Möödunud ööpäeval juhtus üks raske liiklusõnnetus, milles said vigastada kolm inimest.

Õnnetus juhtus kella 17.54 ajal Tallinnas Pärnu maantee ja Tatari tänava ristmikul, kus 40-aastane naine läks Škoda Scalaga vasakpöördele ning põrkas kokku läheneva Škoda Yetiga, mida juhtis lubadeta ja alkoholijoobe tunnustega 30-aastane mees.

Kiirabi viis Škoda Yeti juhi ning sõidukis kaasreisijana viibinud 27-aastase mehe Põhja-Eesti regionaalhaiglasse, Škoda Scala juht aga toimetati Ida-Tallinna keskhaiglasse. Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi