Põhja prefektuur on detsembris alustanud kaks kriminaalmenetlust, mis on seostatavad vanurite petmisega tuntuks saanud 40-aastase Elois-Catherine Haaveliga (varasema nimega Liis Haavel), kuid kahtlustatavaks pole teda tunnistatud.

Põhja ringkonnaprokurör Eve Soostar ütles BNS-ile, et Põhja prefektuur on alustanud kaks kriminaalmenetlust, milles selgitatakse võimalike hiljuti toimunud kelmuste asjaolusid. “Praegu ei ole kellelegi kahtlustust esitatud. Kui uurimise käigus ilmneb, et on pandud toime mõni kuritegu, esitab prokuratuur kohtueelse menetluse järel süüdistuse ja saadab kriminaalasja kohtusse,” märkis ta.

Esmaspäeva õhtul tõi ajakirjanik Katrin Lust Kanal 2 saates “Kuuuurija” vaatajateni varem Liis Haavelina tuntud Elois-Catherine Haaveli argipäevategemised.

2017. aasta 30. novembril mõistis Harju maakohus Elois-Catherine Haaveli süüdi suures ulatuses korduvas arvutikelmuses ja teise inimese dokumendi ebaseaduslikus kasutamises ning karistas teda kolme aasta pikkuse vangistusega, millest tal tuli kohe ära kanda kuus kuud vangistust. Karistuse ülejäänud osa mõistis kohus talle tingimisi kahe ja poole aasta pikkuse katseajaga.

See tähendab, et kui Haavel paneb katseajal toime uue kuriteo, ähvardab teda lisaks uuele karistusele veel kahe aasta ja kuue kuu pikkune reaalne vangistus. Praegu kehtib Haavelil eelmise kohtuotsusega määratud katseaeg ning ta peab järgima seaduses ettenähtud kontrollnõudeid kriminaalhooldaja järelevalve all.

“Seadus ei keela kellelgi tegeleda eakate abistamisega, kuid kõigile võrdselt on keelatud kuritegude toimepanemine ja sellega teiste vara, tervise, elu või muu hüve kahjustamine,” ütles Soostar ja lisas, et samas ei ole kohus Haavelile pannud keeldu eakate inimestega suhelda.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi