Politseinikud pidasid laupäeval Tallinnas kinni eaka autojuhi, kes põgenes pärast jalakäija allaajamist sündmuskohalt, teatas Põhja prefektuur.

Politsei sai veidi pärast kella 15.15 teate, et Tallinnas Õismäe teel toimus liiklusõnnetus, kui BMW sõitis ülekäigurajal otsa 18-aastasele noormehele ja põgenes seejärel sündmuskohalt.

Esialgsetel andmetel sõitis BMW mööda Ehitajate teed suunaga Kadaka tee poole ja pööras Õismäe teele, kui sõitis otsa ülekäigurajal teed ületanud jalakäijale.

„Suur tänu pealtnägijatele, kes jätsid lahkunud sõiduki numbri meelde ja helistasid numbrile 112. Tänu  sellele reageerisid sündmuskohale kiirabi ja politsei ning kannatanu toimetati haiglasse. Politseinikud pidasid aga BMW juba paarkümmend minutit hiljem kinni,“ rääkis Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse avariigrupi vahetuse vanem Illimar Kosk.

BMW roolis oli 70-aastane kaine mees, kellel on kehtivad load. Politseinikud pidasid ta kinni 48 tunniks.

„Sõltumata asjaoludest, miks liiklusõnnetus juhtus, ei tohi sündmuskohalt lahkuda, kannatanule abi välja kutsumata,“ sõnas Kosk. „Kuna see juht jättis abitus seisundis inimese maha, on meil alus arvata, et mees võib menetlusest kõrvale hoiduda. Sellepärast pidasime ta kinni ja toimetasime politseijaoskonda.“

„Tähelepanelikkus ja elementaarsetest liiklusreeglitest, nagu see on piirkiirus, kinni pidamine aitaks nii mõndagi liiklusõnnetust ära hoida,“ sõnas Kosk.

Sel aastal on Tallinnas juhtunud 150 liiklusõnnetust jalakäija osalusel, neis liiklusõnnetustes hukkus kolm inimest ja sai vigastada 154 inimest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi