Ööl vastu 10. maid andsid tähelepanekud inimesed häirekeskusele teada, et Mustvee tankla juurde saabus sõidukiga joobes mees, kes vaevu rääkida ning püsti seista suutis – politseinikud pidasid joobes juhi kinni ning toimetasid ta arestimajja.

„Sündmused Jõgevamaal Mustvee tankla juures said alguse 10. mail kella 3.30 paiku, kui kohaliku tankla juure sõitis oma sõiduautoga Audi kahtlaselt käituv mees. Niipea kui sohver tanklasse sisenes, tundis klienditeenindaja tugevat alkoholi lõhna, lisaks märkas töötaja, et juhi kõnnak on väga vaevaline ning vaaruv,“ kirjeldas Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alavere.

Politseinik lisas, et mees püüdis kauplusest osta alkohoolseid jooke ning tubakatooteid, kuid esiteks puudus tal selleks raha ning teisalt ei suutnud ta oma seisundi tõttu klienditeenindajatele ennast ka arusaadavaks teha. „Mõistes, et autoga tanklasse saabunud mees on raskes joobes, helistas parasjagu tanklas olnud klienditeenindaja tuttav häirekeskusele, andis info ohtlikust juhist edasi ning hoidis tanklast väljunud meest politseinike saabumiseni sõiduki juures vestlusega kinni,“ lisas patrullpolitseinik.

Teatele reageerinud korravalvurid tuvastasid 21-aastasel mehel raske joobe. Ta peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati otsejoones arestimajja.

Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alavere tõdes, et tähelepanelike inimeste sekkumine ja ohtlikest juhtidest teada andmine näitab selgelt sallimatuse kasvu liiklust ohustavate juhtide suunal. „Möödunud nädalavahetusel tabasid politseinikud üle Lõuna-Eesti ühtekokku 17 alkoholi tarvitanud roolikeerajat ning neist suisa üheksa õnnestus juhtimiselt kõrvaldada just tänu tähelepanelike inimeste kaasabile,“ selgitas Alavere.

Ta tänab kõiki kaasliiklejaid, kes ohtu märganuna sellest politseile teada annavad ja nii meie teid turvalisena hoida aitavad.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi