2018. aasta novembris Viljandi taksojuhti jõhkralt peksnud, siis ta pakiruumi surunud ning teda öö läbi ringi vedanud noormehed astuvad neljapäeval kohtu ette, vahendas BNS.

Prokuratuur on süüdistuse esitanud viiele isikule, kellest kaks on alaealised. Paragrahve, milles noormehi süüdistatakse, on mitu, sealjuures raskemate vägivallategude kordasaatmises süüdistatakse just alaealisi. Esimesele neist, 2002. aastal sündinud noormehele on süüdistus esitatud röövimises, kehalises väärkohtlemises ning vägivallaga toimepandud võõra vara omavolilises kasutamises.

Teist alaealist süüdistatakse röövimises, varguses ning võõra vara omavolilises kasutamises vägivalla abil. Ülejäänud kolme mehe süüks pannakse erinevate paragrahvilõigete erisustega võõra asja omavolilist kasutamist. Neist Rain Kogerile ja Gert Kustassoole võidakse selle eest mõista rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus.

Tivo Kaurevit, keda süüdistatakse ka vägivallas, võib oodata aga kahe- kuni kümneaastane vangistus. Neljapäevasele kohtuistungile on kannatajana kutsutud Ants Koni, kellele kuulus Mercedes, mis röövijate saagiks langes.

Sakala andmetel hargnes 2018. aasta 15. novembri öö sündmustik lahti järgmiselt. Noormehed soovisid sõita taksoga Pärsti mõisa juurde. Centrumi taksojuht viis kliendid soovitud sihtpaika, kuid langes seejärel rünnaku ohvriks. Peksmise järel tõsteti 60-aastane mees pagasnikusse. Seejärel suunduti Viljandisse, et röövitud auto peale võtta veel üks sõitja.

Ühiselt mindi seltskonnaga Rakverre, kust naasti varahommikul Viljandisse. Kell 8.30 sai politsei teate, et läbi Kolga-Jaani kihutab Viljandi poole sõiduk, mis teeb ohtlikke manöövreid. Politseipatrulli eest põgenedes põhjustasid kurjategijad röövitud Mercedesega mitu liiklusõnnetust. Seejärel sõitsid nad Viljandi Vana kalmistu parklasse, kus auto hülgasid ning jätkasid põgenemist jalgsi.

Mahajäetud autost leitud taksojuht viidi raskete vigastustega Tartu haiglasse. Röövijad tabati mõni tund hiljem ühest Paalalinna korterist, kus nad olid end WC-sse peitnud. Politsei on varem Sakala veergudel öelnud, et noormehed olid teo toimepanemise hetkel purjus. Noorte ohvriks langenud taksojuht ei soovinud juhtunut kommenteerida.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi